ВАКЦИНУЄМО СВОЇХ УЛЮБЛЕНЦІВ

       Протягом усього життя наші домашні улюбленці стикаються з масою інфекцій, здатних призвести до розвитку різноманітних хвороб. Захворювання ці часто вкрай небезпечні і загрожують не лише здоров'ю, але й життю тварини. Найбільш заразними (інфекційними) з них є, мабуть, вірусні, а також ряд бактеріальних і грибкових інфекцій. Немає ні найменшої можливості уникнути зіткнення з їх збудниками. Існує тільки один спосіб знизити вірогідність розвитку захворювання при контакті з такими інфекціями і це - вакцинація тварини. Звертаємо вашу увагу на те, що жодна вакцина не може на 100% гарантовано захистити вашу тварину від хвороби. Мова йде лише про зниження ризику захворіти. І для того, щоб це зниження було істотним, повинні бути ретельно дотримані правила вакцинації.На сьогоднішній день у ветеринарії представлений широкий вибір вакцин та їх схем. Перевагу сучасний ветеринарний ринок віддає так званим полівалентним вакцинам, кожна з яких «закриває» відразу цілий ряд хвороб. Ось список основних захворювань, проти яких розроблені щеплення »: чума м'ясоїдних, інфекційний гепатит, парвовирусного ентерит, лептоспіроз, параінфлюенца, аденовірусна і коронавірусної інфекції (собак), панлейкопенія, вірусний ринотрахеїт, кальцівіроз, хламідіоз (кішок), миксоматоз і геморагічна хвороба (кроликів ).

       Слід пам'ятати, що вакцини - це група біологічно активних препаратів, призначених для профілактики різних інфекційних захворювань шляхом вироблення специфічного імунітету. Порушення схем і законів вакцинації може не тільки не призвести до успіху, але і нашкодити тварині, аж до розвитку у нього того самого захворювання, профілактикою якого ви намагаєтеся займатися.На допомогу люблячим господарям надаємо універсальний перелік правил вакцинації, дотримання яких є обов'язковим.

1. Вакцинація тварини повинна проводитися під контролем ветеринарного лікаря.

2. Вакцинувати можна тільки абсолютно здорову тварину, а значить, з одного боку, вона повинна бути ретельно оглянута ветеринаром, а з іншого, власник тварини повинен максимально володіти інформацією про стан, настрої, апетиті і т.д. свого вихованця.

3. Передувати вакцинації повинна повноцінна протиглистова обробка, яка полягає в дворазовій подачі антигельмінтів  з інтервалом в 10 днів і лише через тиждень після цього можливо перше введення вакцини.

4. Режим вакцинації залежить від обраного вашим лікарем препарату і описаний в інструкції, що додається до кожної конкретної вакцині. Ряд сучасних вакцин можна починати використовувати вже з чотиритижневого віку. Слід зазначити, що в ході процесу вакцинації зміна вакцин з однієї на іншу неприпустима.

5. У процесі вакцинації абсолютно необхідне дотримання карантину. Починається карантин з моменту першого введення вакцини, закінчується через два тижні після другої ін'єкції. Саме в цей період ваша тварина найбільш схильне до  інфекційних захворювань і, тому, його не можна купати, переохолоджувати, перегрівати, змінювати раціон, піддавати стресам, контакту з іншими тваринами, міняти умови утримання.

     В якості прикладу наведемо стандартну схему вакцинації собак полівалентною вакциною Вангард ПЛЮС 5 / L:       Вакцинувати цуценят починаємо з 1,5-2 місячного віку, перед вакцинацією проводитиметься обов'язкова дворазова дегельмінтизація з інтервалом 10 днів. Через 7 днів після повторної дачі протиглистових препаратів  здійснюється перша ін'єкція вакцини, ревакцинація - через 21-28 днів (бажано, на 21 день, щоб не продовжувати тварині карантин), наступне введення препарату належить робити після зміни зубів (у віці 6-8 місяців), потім в рік і далі щорічно з одноразовою дегельмінтизацією за 7-10 днів. І тільки при дотриманні всієї цієї  схеми можна сподіватися на вироблення стійкого імунітету. Природно, все це проробляється на тлі контролю за здоров'ям тварини. У разі будь-яких порушень його, вакцинація переноситься.

     Тепер щодо вакцинації проти грибкових уражень шкіри (мікроспорії та трихофітії). Вакцини, спрямовані на це, можуть використовуватися як для профілактики цих захворювань, так і для їх лікування. Вибір вакцини та схеми її застосування краще надати вашому довіреному лікарю, так як він індивідуальний у кожному конкретному випадку. Останнє особливо стосується  тваринок, які вже хворі  або перехворілих.

Окрема тема для обговорення - вакцинація від сказу.Сказ - смертельно небезпечне вірусне захворювання, що виражається у важкому і невідворотному  ураженні нервової системи. Хвороба ця невиліковна, піддатливі  до її збудника всі ссавці, включаючи людей. Вакцинація від сказу є обов'язковим заходом для всіх видів домашніх тварин. Проводитися вона повинна винятково кваліфікованим фахівцем ветеринарної медицини. Вакцинації підлягають тварини, починаючи з тримісячного віку, повторювати введення вакцини потрібно щорічно протягом усього життя з попередньою дегельмінтизацією.

   Іна завершення  рекомендуємо власникам тварин  завести  особистий ветеринарний паспорт або амбулаторну картку (картку здоров'я) для вашого вихованця, в якому, в тому числі, повинні бути відзначені всі зроблені йому щеплення проти інфекційних захворювань із зазначенням дати, назви препарату, його серійного номера, а також даних лікаря, під чиїм контролем все це відбувалося. Бажаємо міцного здоров'я вашим вихованцям і пам'ятайте: «Майбутнє медицини за медициною профілактичною»