Cказ у домашніх тварин

 Якщо собаківники слідують простим гігієнічним правилам, вони ніколи не заразяться від свого собаки. Трактати гігієністів перераховують як мінімум 30 хвороб, які собака може передати людині, але цей перелік виключно теоретичний.
  В дійсності собака може передати людині дві хвороби: сказ і ехінокок. Ось деякі елементарні зауваження, що стосуються сказу.
 Сказ може виникнути спонтанно, як чумка, тиф та інші інфекційні хвороби. Щоб захворіти на сказ, собака повинна бути укушена іншою зараженою твариною (собакою, кішкою, вовком, лисицею, кажаном або гризуном).
- Якщо є підозра, що собака хвора на сказ, немає необхідності її вбивати, як, на жаль, роблять багато. Якщо собака мертва, важко встановити, чи була вона хвора. Якщо жива - дуже легко.
- Якщо людина укушена собакою, підозрюваною  на сказ, тварина має бути ізольована в розпліднику, у кімнаті, коротше кажучи, в місці, звідки не може віддалитися. Якщо вона проживе 15 днів після дати укусу, можна сказати, що вона не була скаженою. Якщо загине, ветеринар, який її ізолював, зможе встановити причину смерті. 
- У собаки, укушеної скаженою твариною, хвороба проявляється після інкубаційного періоду, що триває 12-15 днів, іноді місяць і більше. Протягом цього часу хвороба йде в закритій формі і не може передаватися. Собака стає заразною тільки в останні 10 днів, коли вірус прибуває в слину.
- Якщо ви вкушені собакою, яка потім втекла, необхідно піддатися лікуванню проти сказу.
- Вакцинація проти сказу забезпечує впевненість у тому, що собака не захворіє, і обмежує поширення хвороби, яка в деяких країнах зовсім зникла.
 Ехінокок - це паразитичний черв'як, який переходить від овець до собаки і до людини. Личинка може викликати формування пухлини. В Італії ця хвороба поширена, на Сицилії, в Сардинії, Калабрії, на Тосканської рівнині, тобто в регіонах, де вирощують дрібну рогату худобу. Собака хворіє, вживаючи в їжу сирі внутрішні органи овець. Легко перешкодити зараженню собак: достатньо давати їм їсти тільки варене м'ясо і ні в якому разі не пропонувати сирі нутрощі (особливо печінка) тварин, убитих без ветеринарного огляду. Людина може заразитися від собаки через фекалії, тому якщо господар доторкнувся до них, йому слід дуже ретельно вимити руки.

ШВИДКА ВЕТЕРИНАРНА ДОПОМОГА ЛЬВІВ 097 750 13 12