ГЛИСТИ У ТІЛІ ТВАРИНИ

   Глисти ведуть паразитарний спосіб життя в тілі тварини. Безсумнівно, присутність їх шкідлива для тварин, так як глисти поглинають поживні речовини і можуть викликати виснаження організму. Всі глисти в процесі своєї життєдіяльності виділяють отруйні речовини, що викликає інтоксикацію організму тварин. Глисти бувають плоскі (стрічкові) і круглі. 

     Стрічкові глисти живуть в кишечнику, мають вигляд вузької тасьми, що складається з окремих члеників і звужується до одного кінця, на якому розташовується головка з присосками. Чим далі членик від голови, тим він більш зрілий. Коли в ньому дозрівають яєчка, він відривається й виділяється з фекаліями в зовнішнє середовище. З яєчок членика  виходять зародки. Вони пробуравлють стінку кишечника, потрапляють в кров і розносяться по всьому організму. У різних внутрішніх органах або в головному мозку тварини може утворитися кіста, де знаходяться зародки глистів дуже небезпечні для людини. 

    Круглі глисти бувають багатьох видів. Деякі з них мають вигляд тонких ниточок білуватого і рожевого кольору, живуть частіше в кишечнику, іноді в печінці і легенях. При випорожненні тварин зрілі яєчка виділяються в зовнішнє середовище. Зараження відбувається при поїданні їх тваринами з кормом; при контакті з такими тваринами може заразитися і людина. 

      При виявленні будь-яких глистів необхідно звертатися до ветеринарного лікаря, який призначає лікування.Необхідно строго дотримувати при цьому особисту гігієну.