ЛИШАЙ У КІШОК

     Лишай у кішок є інфекційним і дуже заразним захворюванням шкіри. Це захворювання викликається різними видами грибків, тобто дерматоміцетів. Лишай у кішок може передаватися і людині.

      Найбільш поширеним вважається стригучий лишай, збудниками якого є  2 різновиди грибів це тріхофітон (викликає трихофітії) та мікроспорон (викликає мікроспорія). Спори швидко поширюються по поверхні, причому вони дуже стійкі до теплової дії і різних дезінфікуючих засобів. Таким чином, ці гриби тривалий час можуть зберігатися в зовнішньому середовищі (на килимку, в грунті чи на дерев’яних виробах).

         Носіями грибів є гризуни (миші, щурі та інші звірятка). Стригучий лишай у кішок виникає в тих випадках, коли відбувається порушення правил їх утримання. Найчастіше схильні до шкірних захворювань бездомні та  бродячі тварини, які лазять по смітниках, звалищах.Особливу небезпеку такі тварини представляють для людей, особливо для маленьких дітей. Через несприятливі кліматичні умови, рани на шкірі сприяють утворенню  лишаю. Основними ознаками захворювання є поява на шкірі маленьких безволосистих плям, що мають круглу форму. Плями покриті лусочками, корочками такого азбестового-сірого кольору. Як правило, в першу чергу, уражується шкіра рук, ніг, шиї та голови.Якщо вчасно не почати лікування, то численні плями будуть зливатися, захоплюючи значну поверхню тіла. Сверблячка може взагалі бути відсутня або бути слабо виражена.Наприклад, у собак в разі глибокої форми трихофітії волосяні мішечки загнивають, під  кірками накопичується значна кількість гною. Лишай у кішок, собак сприяє сильному схудненню тварини.

       Відразу, як помітили щось не те на шкірі тварини, звертайтеся до ветеринара, адже правильний діагноз дуже важливий для успішного лікування захворювання. У крайньому разі ви можете  не впоратися  з цими прикрощами і тварину доведеться  усипити. При виявленні ознак захворювання стригучого  лишаю  хворих тварин потрібно негайно ізолювати із загального місця перебування, а приміщення очистити  та  продезінфікувати.