МІНІ - ПІГІ, ЩО Ж ЦЕ....

        Міні- Піги – це карликові свині, які останнім часом дуже популярні в якості домашніх тварин, вони являються   нащадками в'єтнамських вислобрюхих свиней. Всього налічується близько 30 видів карликових свиней. У середньому міні-Піги важать до 20 кілограмів, але представники самих мініатюрних порід можуть важити всього 6-9 кілограмів в дорослому віці. Висота міні-Піга в холці – близько 30 сантиметрів, і, на відміну від в'єтнамської вислобрюхі свині, хребет у нього не провисає. Міні-Піги можуть бути різного кольору, причому незмінним протягом життя залишається колір тільки у чорних свиней, решта з віком можуть трохи потемніти. Живуть міні-Піги близько 12 років, при належному догляді можуть прожити і всі 15.  Купувати свинку найкраще в розпліднику , так ви зможете оцінити комплекцію її батьків і приблизно уявити, до яких розмірів в майбутньому виросте ваш вихованець.

                 Карликові свині, як і звичайні домашні свині, всеїдні, причому вони не можуть контролювати кількість з'їденого і часто змітають дочиста все, що хоч якось схоже на їжу. Враховуючи, що ці свинки ще й досить кмітливі, вони здатні досить швидко запам'ятати місцерозташування холодильника і навчитися його відкривати. Тому потурати любові міні-пігів до їжі не варто. Потрібно привчати їх до регулярного годування  два - три  рази на день. А раціон вашого вихованця повинен бути збалансованим – якщо не контролювати його апетит, міні-піг буде їсти все, що йому запропонують, а це вже буде шкодити тварині. Поросятам потрібно обов'язково давати молочні продукти, нежирний сир. У раціон міні-Піга можуть входити свіжі фрукти і овочі, каші (наприклад, вівсянка), молоко, м'ясо, риба. Тільки не додавайте в їжу цукор, сіль і спеції. Навесні і влітку міні-Піги люблять пощипати свіжу травичку. Врахуйте, що карликові свині багато п'ють, особливо в теплу пору року, тому поїлка зі свіжою водою завжди повинна знаходитися в зоні досяжності. . Міні-Піга потрібно вигулювати приблизно так само, як і собаку. До шлею і повідця поросят потрібно починати привчати вже з двомісячного віку.

      Міні-Піги досить охайні, їх легко привчити справляти природну потребу в спеціально відведеному місці. Найкраще відвести вашому вихованцеві для цього великий лоток з низькими бортиками (котячий може і не підійти). Наповнювач для лотка купувати не треба, все одно свинка його разтопче  і розкидає. В теплу пору року можна вивести міні-Піга на вулицю. 

      Міні-Піги не линяють, неприємного запаху від них теж немає. Карликові свині дуже люблять купатися, тому можна періодично мити їх під душем або дозволити їм купуватися в наповненій ванні, як в басейні. Тільки врахуйте, що ваш активний вихованець буде скакати і плескатися, тому постеліть на дно ванної гумовий килимок – інакше свинка може посковзнутися і вдаритися або просто злякатися. З цієї ж причини, до речі, міні-пігам не підходять слизькі підлоги в будинку. Ну якщо все ж таки сталось лихо обовязково зверніться до лікаря - ветеринара, який зробить все необхідне для виправлення даної ситуації на краще.

       Міні-Піги – товариські, активні й цікаві тварини. Енергія з них так і б'є, а ще вони раптово можуть згадати, що серед  їхніх предків були дикі кабани, і продемонструвати крутий норов. Для того щоб спрямувати їх енергію в мирне русло, краще дресирувати міні-пігів. Ці звірятка чудово піддаються дресируванню і можуть навчитися виконувати прості команди. При дресируванні міні-пігів враховуйте, що єдине заохочення, яке вони визнають – це їжа. Але зловживати ласощами не варто, видавайте їх по чуть-чуть і строго дозовано. Якщо ви хочете покарати неслухняного вихованця – клацніть його по п'ятачку, інші частини тіла не такі чутливі і хрюшка ваші виховні маневри просто проігнорує. Карликові свині – денні тварини, їх режим дня зазвичай збігається з вашим (якщо, звичайно, ви самі не ведете нічний спосіб життя), тому міні-піг не буде вночі цокати копитцями по підлозі і заважати вам спати . Врахуйте також, що свинки дуже сексуально активні. Якщо ви завели самця і не кастрували його, будьте готові до того, що він почне проявляти інтерес до ваших м'яким іграшкам. 

       Міні-піг – відмінний вихованець, утримувати його не складніше, ніж собаку або кішку, а прив'язується він до вас так само сильно і відповідає такий же відданістю.