НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ З ПАЩІ, ЯК СИМПТОМ

       Неприємний запах з пащі звертає на себе увагу особливо у собак. Найчастіше він вказує на хворобу собаки і повинен стати приводом візиту до ветеринарного лікаря. Перш за все такий запах спостерігається при хворобах зубів, запаленні слизової оболонки рота і ясен. Відкладення зубного каменю також сприяє появі неприємного запаху з пащі собаки. Залишки їжі, застрявали між зубами, розкладаються і з плином часу призводять до важких захворювань зубів і запалення ясен, у результаті тварина втрачає апетит.

       Зубний камінь здатен покрити ікла і різці щільним ковпаком, але цей ковпак не захищає, а, навпаки, псує зуб та  ранить  ясна, вони запалюється і в результаті  кровоточать.Потім зуб починає хитатися і  випадає. Є два шляхи позбавлення від зубного каменю, і обидва вимагають походу у ветеринарну лікарню.При першому тварині будуть видаляти нашарування вручну за допомогою шпателя. Справа ця копітка і небезпечне. Мало кому з тварин сподобаються маніпуляції в пащі, і всі учасники операції ризикують бути укушеним або подертих кігтями в кров. Другий спосіб – ультразвуковий.Так як кішкам і собакам не до душі звук, який видає зуболікарський агрегат, пацієнтів доводиться занурювати в загальний наркоз. Зате зуби робляться як новенькі – чисті та білі. У будь-якому великому місті є ветклініки з відповідним обладнанням. Для профілактики: по-перше, не поїть тварина водопровідною водою, фільтруйте  її або кип’ятіть. По-друге, переведіть кішку на особливий корм. По-третє, раз на два дні озбройтесь спеціальною щіткою і чистіть зуби вихованцеві.Замість спеціальної пасти можна використовувати потовчену таблетку активованого вугілля. А найпростіше намотати на палець бинт, вмочити в 3-процентну перекис водню і пройтися по зубах улюбленця. До речі, запах дає навіть невеликий камінь на зубах.

      Якщо в порожнині рота не проявляється  жодних хворобливих змін, то причиною поганого запаху можуть бути захворювання нирок, особливо у старих собак. У цьому випадку, в результаті неспроможності нирок виділяти деякі продукти розпаду речовин, вони виділяються через слизові оболонки, що супроводжується виділенням з рота запаху сечі. Виділення неприємного запаху може також спостерігатися при захворюваннях слизової оболонки шлунка, особливо, коли при цьому сильно обкладений язик. Зрозуміло, при таких захворюваннях для усунення неприємного запаху недостатньо полоскання ротової порожнини собаки дезодорує засобами . Отже, для усунення причини захворювання необхідно обстеження собаки ветеринарним лікарем. Тільки тоді може бути почате ефективне лікування.

        Поганий запах з пащі може бути єдиною  очевидною ознакою хвороби печінки та шлунка, але найчастіше він сполучається з поганим станом вовни і шкірного покриву. Щоб встановити  діагноз,доведеться вихованцеві здати аналіз крові на біохімію.Потім, якщо буде потрібно, лікар призначить додаткові дослідження. Як тільки причина буде з’ясована, лікар призначить  лікування і особливу дієту. Для профілактики  порекомендуємо робити тварині всі необхідні щеплення, правильно годувати і не намагатися лікувати його самостійно.