Отруєння собак ізоніазидом

Ізоніазид - це лікарський засіб для лікування туберкульозу у людини. Ця речовина дуже високотоксична для собак і кішок. Дуже часто ізоніазид використовують для отруєння бездомних тварин. Якщо Ви є власником собаки, якого щодня вигулюєте, тоді зобов'язані знати інструкцію, що потрібно робити при отруєнні собак ізоніазидом і за якими симптомами його визначати.
Ізоніазид досить швидко всмоктується, переважно в тонкій кишці. Його максимальна концентрація в крові настає через 1-2 години після прийому, але рідкісні випадки, коли перші ознаки отруєння собаки ізоніазидом виявляються тільки через 2-3 години. Основні симптоми отруєння собак ізоніазидом: сонливість і сплутаність свідомості проявляються через півгодини після прийому препарату; тварина починає втрачати координацію, підкошуються ноги, його заносить в різні сторони; рясне слиновиділення; блювота; піна з рота. При більш важкому отруєнні собаки ізоніазидом можливі кома, судоми, пригнічення дихання. При отруєнні собаки ізоніазидом судоми дуже тривалі і не припиняються протисудомними засобами.
Лікування отруєння у собак ізоніазидом базується на використанні антидоту (протиотрути), яким є легко доступний препарат - піридоксин (вітамін В6). Якщо існує підозра на отруєння собаки ізоніазидом, слід використовувати піридоксин ще до консультації з ветеринаром. Цей препарат нетоксичний навіть у дуже великих дозах. Тобто, якщо отруєння відбулося іншим отрутою, то гірше тварині все одно не буде. При отруєнні собак ізоніазидом протиотруту вводять внутрішньовенно в дозі, яка дорівнює кількості прийнятого ізоніазиду. Якщо Ви не знаєте, яку кількість отрути з'їв пес, тоді застосовують 3-5 г піридоксину. Якщо у собаки є судоми, тоді протиотруту слід ввести протягом 5 хвилин, якщо судом немає - 30 хвилин. Після введення протиотрути швидко припиняються судоми, але свідомість тваринного відновлюється лише через кілька годин. Якщо симптоми отруєння собаки ізоніазидом повторюються, тоді піридоксин вводять ще раз.
Перша допомога при отруєнні собак ізоніазидом:
Викликати блювоту з допомогою сольового розчину або масла.
Після блювоти слід дати тварині адсорбенти - активоване вугілля, ентерос гель.
Провести очисну клізму.
Багато пиття, якщо потрібно діуретики або спазмолітики.

Якщо у Вашому районі були відомі випадки отруєння собак ізоніазидом і ваш вихованець любить підбирати їжу на вулиці, тоді вітамін можна давати в якості профілактики. Якщо у вашого вихованця часто виявляються алергії, тоді не слід давати піридоксин для профілактики, а ввести його при найменших ознаках отруєння.

ШВИДКА ВЕТЕРИНАРНА ДОПОМОГА ЛЬВІВ 097 750 13 12