ШОКОЛАД ЯК ОТРУТА ДЛЯ ТВАРИНИ

Свята являють собою серйозне випробування для тварин не тільки в емоційному плані, але  і нерідко закінчуються візитом до ветеринарного лікаря. Так, собаки, кішки, морські свинки, хом'ячки потрапляють на прийом в клініку в основному у зв'язку з розладами травлення після того, як гості пригощають їх різними ласощами, а також просто від переїдання. Велику небезпеку становить для тварин шоколад.   Якщо ваша тварина любить їсти домашні рослини то будьте обережні з букетами квітів, які вам дарують, особливо це стосується нарцисів, гіацинтів та ірисів адже вони не тільки не безпечні , але й можуть викликати  сильне отруєння.

    Деякі власники собак навіть і не знають, що шоколад - це потенційно небезпечна речовина для тварин. Справа в тому, що какао боби, з яких виготовляють шоколад, мають алкалоїд, що називається теобромін. Ця речовина входить до групи кофеїну і за дією дуже близький до нього. Для людини теобромін є безпечним, оскільки в організмі є ферменти, що сприяють його розщеплення. Собаки ж дуже чутливі до теоброміну і кофеїну. Оскільки шоколад перетравлюється у собак досить повільно, то ознаки отруєння собак шоколадом починають виявлятися через кілька годин після його поїдання. Якщо ваш вихованець з'їв шоколад, значить навіть при повній відсутності у нього ознак отруєння, не варто його залишати без уваги. Зазвичай симптоми отруєння собак шоколадом з'являються через 3-5 годин, але можливе виникнення перших ознак отруєння та протягом 24 годин. При отруєнні собак шоколадом спочатку з'являються спазматичні болі в животі і блювота. Блювотні маси можуть містити велику кількість шоколаду з характерним запахом. Блювота при цьому супроводжується слинотечею, посиленим сечовиділенням, підвищеною спрагою, рідше діареєю. Отруєння собак шоколадом не рідко супроводжується підвищеною температурою тіла, порушенням серцевого ритму, прискореним серцебиттям і диханням. Також при отруєнні собак шоколадом через 2-4 години може розвинутися збудження, м'язове тремтіння, підвищується чутливість до світла, дотиків і шуму. У важких випадках можуть з'явитися судоми, порушення координації і втрата рівноваги. Якщо отруєння собак шоколадом досить сильне, тоді може розвинутися серцева недостатність, кома і навіть настання смерті. Смерть може наступити протягом 6-36 годин після першого прийому шоколаду. Оскільки теобромін не має специфічного антипода, значить для лікування отруєння собак шоколадом застосовується тільки симптоматична терапія. Лікування необхідно розпочати якомога раніше, тому не слід чекати появи перших симптомів отруєння собак шоколадом, а негайно звернутися до ветеринара. Якщо пес з'їв шоколад зовсім недавно, тоді слід викликати блювоту та не викликайте блювоту у тварини без консультації з ветеринарним лікарем щоб не погіршити ситуацію, яка склалася.

Отруєння шоколадом, кавою, какао чи газованими напоями  може викликати у тварин:

• ураження нервової системи - збудження ЦНС і, як наслідок, блювоту, підвищення температури, підвищення рухової активності, судоми, епілептиформні припадки, порушення орієнтації, галюцинації і порушення дихання;

• ураження серцево-судинної системи - порушення серцевого ритму, а при важких станах - серцеву недостатність. Порушення серцевого ритму може привести до інфаркту, від якого тварина загине;

• порушення згортання крові - кровоточивість, крововиливи в життєво важливих органах, таких, як серце, печінка, мозок і нирки.

     Якщо ви підозрюєте, що тварина отруїлася, необхідно негайно викликати ветеринарного лікаря або відвезти тварину у ветеринарну клініку. Бажано повідомити лікаря, коли сталося отруєння, що проковтнула тварина і в якій кількості. Також лікареві знадобиться інформація про вагу вашого тварини, наявності блювоти, тремтіння, слинотечі, а також дані про частоту дихання, серцебиття та температуру  тіла).

  Для попередження випадків отруєння, будьте уважні! Не годуйте тварин нічим, крім стандартного і звичного для них раціону. Домашні квіти, які можуть виявитися отруйними для ваших домашніх вихованців необхідно прибрати з дому або  заберіть їх в недосяжні для тварин місця. Тримайте у спеціально відведених, недоступних для домашніх тварин, місцях побутову хімію, отрутохімікати,  миючі засоби. Не проводьте обробку будинку, дачі, саду від шкідливих комах або гризунів, коли там знаходяться  тварина. Після такої обробки необхідно ретельно прибрати і провітрити приміщення, перш, ніж у нього ви знову приведете своїх домашніх улюбленців.